Régészeti látványtár kialakítása – 2016. ősz

Kubinyi Ágoston Pályázat 2015. — Régészeti látványtár kialakítása I. ütem

Folytatódik a régészeti látványtár kialakítása a Móra Ferenc Múzeumban:

- 2016. szeptember:

– megkezdődött raktárhelyiség kialakítása (homlokzati nyílászárók felújítása, festése, a falak és a mennyezet festése)

- 2016. október:

– infopult beszerzése, asztal+székek beszerzése a múzeumpedagógiai foglalkoztatóhoz

- 2016. november:

– laminált padló lefektetése

– múzeumpedagógiai füzetek elkészítése (500 példány): a régészeti látványtárhoz kapcsolódó múzeumpedagógiai füzetek négy korcsoportot szólítanak meg: óvodások, alsó tagozatos általános iskolások, felső tagozatos általános iskolások és középiskolások számára készültek. Az idelátogató családok részére aszerint biztosítjuk a foglalkoztató füzeteket, amilyen korú gyermekkel (gyermekekkel) érkeznek a matinékra. A gyerekek Móra Ferkó és segítője a Múltszívó porszívó segítségével fedezhetik fel a kiállítást és tehetnek időutazást a múltba az élet-koruknak megfelelő szintű feladatok megoldásával. A feladatok témája a látványtár anyagára épül. A foglalkozató füzetek tartalmaznak olyan feladatokat, melyeknek megoldása a kiállítás anyagában található meg, de vannak olyanok is, amelyek előzetes ismeretre épülnek. A megoldandó feladatok többféle készség használatát igénylik. Maguk a feladatok klasszikusak: betűrejtvények megoldása, rajzolás, szövegértelmezés, párválasztós, labirintus, képkirakó, térképolvasó.

– kiállításvezető elkészítése (500 példány)

– látványtári vitrin beszerzése (7 db)

PC200001

PC200003