Szeged, ahol a forradalom lángja fellobbant: terek, séták, fiatalok

A forradalom lángja 1956-ban Szegeden lobbant fel. A kisfilm az 1956-os szegedi emlékséta eseményeit követi végig, ahol a résztvevők Szegeden a Móra Ferenc Múzeum – Szegedi Nemzeti Színház – Takaréktár utca – Kossuth Lajos sgt. – Megyeháza – Nagy Imre-szobor – Tisza Lajos krt. – Klauzál tér – SZTE-BTK Egyetem utcai épülete útvonalán haladtak végig.

Mi is becsatlakozhatunk most a sétába a videó segítségével: a sétát vezető történész, Medgyesi Konstantin mindegyik helyszínen bemutatja az ott történt eseményeket, fontos történéseket. Szó esik a győzedelmes és a drámai eseményekről egyaránt, így a néző megismerheti azoknak a tereknek, épületeknek az 1956-os múltját, melyeken nap mint nap jár, ahol nap mint nap megfordul Szeged városában.

A videó megnézhető:

/Múzeumi Tudományért Alapítvány/

A programot az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulójára létrehozott Emlékbizottság támogatta.

1956_emlekev_logo_cmyk