„Vezeték nélküli digitális mérőrendszer kiépítése a Móra Ferenc Múzeum raktárbázisán” c. pályázat megvalósítása (pályázati azonosító: 3511/03909)

c. pályázat megvalósítása

(pályázati azonosító: 3511/03909)

Az NKA Közgyűjtemények Kollégiuma döntése alapján 1.300.000 Ft összegű vissza nem térítendő támogatást kapott múzeumunk állományvédelmi fejlesztés céljából.

A támogatásból megvalósított beruházás a múzeum raktárbázisán történt. A raktári egységekben – régészet, néprajz, történeti, textil, képzőművészet és természettudomány – kihelyezett 16db vezeték nélküli mérőpontok folyamatosan detektálják az adott műtárgykörnyezetet, mérik a levegő páratartalmát, hőmérsékletét, elektromágneses sugárzását közel 2500m2 alapterületen. Kulturális javaink hosszú távú megőrzéséhez fontos a megfelelő klimatikus környezet. A vezeték nélküli Kern mérőhálózat telepítése lehetővé tette nemzeti műkincseink megóvását 21. századi módon. A rendszer által közvetített adatok számítástechnikai eszközökről bármikor elérhetőek, így a raktárak teljes műtárgyállományának klimatikus viszonyai folyamatosan ellenőrizhetők. A naprakész adatok segítségével az esetleges, kedvezőtlen műtárgykörnyezeti változásokra gyorsabban lehet reagálni, a folyamatos kontrolálással a műtárgykárosodások hatékonyan szüntethetőek meg.

A rendszer elemei (antenna, mérőpontok, átjárók):

1db – ZBG-100

16db – ZBS-122

9db – ZBR-100

1db – R3000 Q3PA, MR04

1. a megnyert eszközök 2. antenna 3. régészeti raktár 4. néprajzi raktár 5. képzőművészeti raktár 6. történeti gyűjtemény (2) 7. történeti gyűjtemény