Házi szappanytól az arczkenőcsig (Móra-múzeum)

Egy igazi kincset láthatnak az érdeklődők a szegedi Móra-múzeum “Házi szappanytól az arczkenőcsig” című néprajzi kiállításán: Dankó Pista feleségének, Joó Ilonkának különleges fésülködő asztalát is bemutatják a Kultúrpalota falai között, melyet nemrégiben restauráltak. A műtárgy azért is egyedi, mert Dankó Pista életének utolsó napjaiban felesége erre helyezte el a legendás zenész hegedűjét, hogy betegágyából minél könnyebben elérhesse azt.

A tárlat az asztalka mellett számtalan érdekességet, közel száz tárgyat mutat be a paraszti és polgári tisztálkodással, szépségápolással, divattal kapcsolatban. Láthatunk különleges pipere tárgyakat, fésűket, kölnis üvegcséket, fodrász-sarkot, valamint egy korabeli „gyerekzárral” ellátott, trükkösen záródó borotvatok is megtekinthető.

A kiállítás segítségével bepillanthatunk a magyarországi szépségkultúra hajnalába: humoros, megmosolyogtató, szépségiparral kapcsolatos reklámokon keresztül derül ki, hogyan is gondolkodtak eleink a szépségápolásról.

A kiállítás 2016. március 1-ig látható.

Bővebb információk a fésülködőasztalkáról:

JOÓ_MUNKA_ff

pipere fodraszat01 DankoPista