Időszaki kiállításokhoz kapcsolódó múzeumpedagógiai foglalkozások

“Ismerd meg Szeged múltját” - múzeumpedagógiai foglalkozás a “Szeletek a múltból” című helytörténeti kiállításban

A foglalkozás során játékos formában ismerhetik meg a gyerekek Szeged elmúlt 300 évének főbb eseményeit, jeles személyeit ill. fontosabb épületeit. Megismerkedünk többek között  a Szegedi Vár történetével, a szabad királyi városi rang jelentőségével,  a Fogadalmi templom építésének körülményeivel, néhány híres szegedi mesterséggel valamint híres szegedi nagyságokkal, mint  Dankó Pista, Móra Ferenc  vagy Szent-Györgyi Albert… A foglalkozás kézműves tevékenységgel zárul.

Ajánlott korosztály: általános iskola, középiskola

Foglalkozásvezető: Wilhelm Adél; Tel.: 30-3955552

Interaktív tárlatvezetés a “Szeletek a múltból” című helytörténeti kiállításban.

A tárlatvezetés során interaktív formában ismerkedhetnek meg a gyerekek Szeged múltjával.

Ajánlott korosztály: általános iskola, középiskola

Tárlatvezető: Kovács-Krassói Anikó, Tel.: 20-8232172