Időszaki kiállításokhoz kapcsolódó múzeumpedagógiai programok

• Piros papucs, csoszapapucs, pantófli…” – múzeumpedagógiai foglalkozás a „Páratlanok – A szegedi papucs története” című kiállításban

A tárlat játékos, interaktív bemutatása során megismerkedhetünk a szegedi papucs történetével, fajtáival. Megtudhatjuk, hogy miért páratlan a szegedi papucs, mi az a pantófli, kik a csizmadiák és kik a vargák. A foglalkozáson tápai viseletben kipróbálhatják a gyerekek a papucsos táncot.

A kiállításban látottakat kézműves foglalkozás segítségével mélyíthetik el a gyerekek, mely során papír papucs vagy papucsbojt készítésére van lehetőség.

Foglalkozásvezető: Wilhelm Adél; 06 30 395 5552

unnamed

• Interaktív tárlatvezetés a „Páratlanok – A szegedi papucs története” című kiállításban

Tárlatvezető: Tenkné Auer Zsuzsanna; 06 70 526 3504

• Utazás a dinók világába – múzeumpedagógiai foglalkozás

Móra Ferenc Múzeum
Ajánlott korosztály: általános iskola

Az Évmilliók urai – Élethű dinók Amerikából című kiállítást bemutató foglalkozáson a gyerekek játékos formában fedezhetik fel a dinoszauruszok titokzatos világát. Fény derül többek közt arra, hogy miért lehetett a ragadozóknak olyan nagy a növényevőknek pedig jóval kisebb fejük, hogy melyik ragadozó lehetett a triceratops legfőbb ellensége, hogy miként ejthették el áldozatukat a ragadozó őshüllők, hogy melyik lehetett gyors futó, ügyes túlélő vagy éppen a legkiválóbb védekező…  Ezt követően a hallottak, látottak elmélyítését elősegítő kézműves foglalkozáson vehetnek részt a diákok.

Foglalkozásvezető: Wilhelm Adél; 06 30 395 5552

• Beszélő holtak – Történeti helyszínelők

Móra Ferenc Múzeum
Ajánlott korosztály: általános iskola felső tagozat, középiskola

A foglalkozáson a gyerekek egy régész-antropológus bőrébe bújva ezernyi titkot, drámai történetet fedezhetnek fel a több száz, vagy akár több ezer éves emberi csontmaradványokon. Fény derül számos a csontokon is nyomot hagyó halálozási okra, bűntényre, betegségre. Mindemellett megismerkedhetnek különböző temetkezési módokkal, rituális szokásokkal. Ezt követően igény szerint a kiállításhoz kapcsolódó kézműves foglalkozáson vehetnek részt a gyerekek.

Foglalkozásvezető: Szilágyi Kata; 06 20 397 2909

Fekete ház

• Interaktív tárlatvezetés az “Ősi arany- és ezüstkincsek Romániából” című kiállításban

A Fekete ház épületében lévő tárlat megtekintését elsősorban az általános iskola felső
tagozatos- és középiskolás diákoknak ajánljuk.

A kiállítás különleges tárgyai az aranyművesség kezdeti időszakától (Kr. e. 5. évezred második
felétől) a kora középkorig (5. század) készültek, és a mai Románia területén kerültek elő a 19-
20. században. A tárlat megtekintését történetmesélős tárlatvezetéssel ajánljuk, ahol
valóságos időutazásban vehetünk részt, végigsétálva különböző korok használati- és
dísztárgyai között, megmerítkezve az épület sajátos hangulatában és történeteiben.

Foglalkozásvezető: Krassói Anikó; 06 20 823 2172