Múzeumi diáknapok a tanév végén
Kedves Pedagógusok!
A Fekete házban látható Karinthy-kiállításra hívjuk a középiskolás diákokat a tanév utolsó hetében.
Június 11-én, csütörtökön a középiskolásoké lehet a Karinthy-kiállítás, ahol a diákok megnézhetik, milyen lehetett a Tanár úr kérem tanterme,megtudhatják, miért épp Micimackó lett a bájos Milne-regény magyar fordításának a címe, háromszor is hallhatják Karinthy hangját, és ha elfáradnak, mozizhatnak rövidfilmeket nézegetve, ahol mindig Karinthy a főhős. 🙂
A földszinten Weöres Sándor interaktív kiállítását tekinthetik meg az érdeklődők.
Ezen a napon mindezt 228 Ft-ért tehetik meg, mert a két legendás író együtt ma 228 éves lenne.
Ha felkeltette érdeklődésüket a lehetőség, kérjük, előzetesen mindenképpen jelentkezzenek be telefonon a Fekete házban a 06-62/425-872-es telefonszámon. Ezen a napon a tárlatvezetést ajándékba adjuk az osztályoknak; ezzel kapcsolatban kérjük keressék Krassói Anikó múzeumpedagógust a +3620/823-2172-es mobilszámon.
További kínálatunk:
Móra Ferenc Múzeumban a Hazatérnek… című, az I. világháborút feldolgozó kiállításunk, amelyben a szegedi események is kiemelt szerepet kapnak.
Régészeti foglalkozások a Vár és Kőtárban, amelynek részletes leírását alább olvashatják.
A jegyárakról a www.moramuzeum.hu honlapon tájékozódhat vagy a 06-62/549-040-es telefonszámon.
A Móra-múzeum régészeti foglalkozásai a kicsöngetés előtt…
Amikről a kövek mesélnek…
Ismeretterjesztő előadás egy régész szemüvegén keresztül, hogyan használták fel a kőkorszakban a különböző kőzetféleségeket eszközkészítés céljából. Elsősorban magmás eredetű kovaféleségekből és radiolaritokból készült több ezeréves pattintott kőeszközök állnak az előadás középpontjában. Hogyan pattintottak kőeszközöket? Honnan tudták melyik kőzet felel meg pattintásra? Mi a különbség a kaparó és a vakaró között? Milyen szerepet tölt be a tűz a kőeszközkészítésben? Többek között ezekre a kérdésekre is választ kapunk.
Legyél Te is régész!
A foglalkozáson a diákok megismerkedhetnek a régészek munkájával, ezt követően kipróbálhatják a tanultakat a régészeti jelenségek rekonstrukciójának kibontása és rajzolása által. A talált leletekről másolatokat készíthetnek, melyeket régészeti korú kerámiák, modern kori állatcsontok és fémtárgy alapján készíthetnek el.
Honfoglaló őseink nyomában.
A foglalkozás középpontjában honfoglaló magyar őseink viselete életmódja, fegyverzete, kézműves tevékenysége, temetkezési szokásai fémművessége és hitvilága állnak. A diákok bepillantást nyerhetnek a régészek szemüvegén keresztül a honfoglalás – kor rejtelmeibe. Tudásukat és kreatív gondolkodásukat kipróbálhatják az ásatási fényképek tanulmányozása során felmerülő kérdések megválaszolásában, illetve a romantikus festmények és a tudományos rekonstrukciók közti eltérések vizsgálatában.
Helyszín:Vár és Kőtár, Stefánia 15.
Jelentkezés: Szilágyi Kata: szil.szvetlana@gmail.com , 06-20/397-2909