Történeti Látványtár kialakítása – 1. ütem (Kubinyi Ágoston Program)

Pályázat a Magyarország 2019. évi központi költségvetéséről szóló 2018. évi L. törvény 3. melléklet II. 4. c) pontja szerint, a Muzeális intézmények szakmai támogatására (Kubinyi Ágoston Program).

A látványtár helye: a Móra Ferenc Múzeum egyik legrégebbi egységében, a barokk-kori vármaradvány 1998-2002 között kialakított emeleti helyiségében, mintegy 187 m2 területen.

Az 1. ütemben megvalósult fejlesztések:

A projekt első ütemének fő célja az volt, hogy a leendő látványtár helyét, tereit műtárgyvédelmi szempontból fejlessze, azaz olyan körülményeket alakítsanak ki, melyek alkalmassá teszik a Vár emeleti részét történeti műtárgyak tárolására is. Ennek megfelelően megtörtént a szellőzési rendszer fejlesztése, klímatechnika beépítése, valamint egy modern, külső motoros árnyékolórendszer kialakítása, mely az épületen kívül tartja a meleget.

Emellett megkezdődött a leendő látványtári vitrinek kialakítása: átalakítások után 7 db üvegpolcos, üvegajtós vitrin készült el.

A Program 12 millió forint pályázati támogatást ítélt meg a Móra Ferenc Múzeumnak az első ütem elvégzéséhez, melyhez Szeged Megyei Jogú Város 3 millió forint önrészt biztosított.

IMG_6172            IMG_6168

IMG_6190           IMG_6189