Újabb szakaszához ért a múzeum és a Vár és Kőtár felújítása

Jól halad a szegedi Móra Ferenc Múzeum felújítása: zajlik a tetőcsere, a hátsó homlokzat felújítása, a benti új kiállítóterek kialakítása; a Vár és Kőtárban pedig új fűtési rendszert építettek ki.

A Móra Ferenc Múzeum felújítás alatt álló épületében 2020. február 3-án tartottunk sajtóbejárást.

Tavaly nyáron kezdődtek el a Móra Ferenc Múzeum, valamint a Vár és Kőtár felújítási munkálatai egy TOP pályázatnak köszönhetően. A munka a hűvösebb időben sem állt meg: a főépület tetőcseréje folyamatosan zajlik, valamint jól haladnak a szakemberek a hátsó homlokzat felújításával is. Emellett a leendő új természettudományi kiállítás termében elkészült az új falrendszer.

A Vár és Kőtárban új fűtési rendszert alakítottak ki: padlófűtés várja majd a látogatókat a felújítás után. Elkészült az aljzatbetonozás is, valamint az épület körül is zajlanak a munkálatok.

A fejlesztés 899 millió forintos Európai Uniós támogatásból valósul meg, melyhez Szeged Város Önkormányzata további több mint 500 millió forintos saját forrást biztosított.

IMG_6740 IMG_6773 IMG_6816 IMG_6880 IMG_6928 IMG_6959 IMG_6985