A legendás vadnyugat – Cowboyok és indiánok

Nagyszabású nemzetközi kiállítás nyílt a Móra Ferenc Múzeumban: a legendás vadnyugat világát bemutató tárlat főszereplői a cowboyok és az indiánok.

A tárlat törzsanyaga az USA-ból, az Oklahomai Cowboy és Western Örökség Múzeumból érkezett. A kiállításon eredeti nyergek, fegyverek, sheriff jelvény, békepipa, tollas fejdísz és teljes öltözetek idézik meg az indiánok és a cowboyok életét. A legendárium kapcsán olyan filmes kellékeket is kölcsönöztünk Rómából, melyek a Bud Spencer-féle spagetti westernfilmekben szerepeltek. A gyermekeket külön interaktív, játékos terem várja felvehető ruhamásolatokkal, indián sátorral és sok játékkal.

A kiállítás 2022. december 31-ig látogatható.

JEGYÁRAK

image085

image095

image046