Április 22. – Föld napja a Móra Ferenc Múzeumban
Te is megváltoztathatod a Földet! (Környezetismereti óra: Csizmaziáné Wilhelm Adél)
A foglalkozáson a diákok megismerkedhetnek a talajművelés főbb formáival, azok jelentőségével, a talaj összetételével. Megbeszéljük miért a talaj a földi élet egyik alapja, miért kell védelméről gondoskodni? Hogyan tudjuk befolyásolni a talaj minőségét? Kiderítjük, hogy a föld hogyan ad életet egy fának, a fából miként készül a papír. S végül a tanulók segítségével hulladékpapírból újrahasznosított papírt készítünk.
A régészeti leletek őrzője: a Föld (Régészeti óra: Szilágyi Kata)
A föld nemcsak az életet biztosítja számunkra, hanem régmúlt idők emlékét is magában őrzi. Megtudjuk milyen anyagból készült tárgyak maradnak meg ill., melyek azok, amelyeket „megeszi” a föld. Megismerkedünk a régészek munkájával, azzal milyen módszerrel „bírják szóra” a leleteket. Eredeti, több ezer éves régészeti leleteket vizsgálhatunk meg. A diákok kipróbálhatják magukat régészként és elkészíthetik saját régészeti tárgymásolatukat agyagból.
„Búzával virágozzék kentek házik, s mindörökké virágozzék!” (Néprajzi óra: Peréj Gabriella)
Beszélgetés során és játékos feladatokkal megismerkedünk azzal a harmóniára törekvő szemlélettel, amely a magyar parasztságot a természethez, a földhöz és a környező világához kötötte. A természettel való együttműködéséből és az ebből fakadó „recycle” szemléletből ma is sokat tanulhatunk. Felelevenítünk olyan szokásokat, mágikus és szimbolikus cselekvéseket is, amelyekkel ezt az egységet biztosítani igyekeztek.
Félnapos foglalkozás díja: 1200 Ft/fő, amely tartalmazza a belépőt, három foglalkozást és a kézműves tevékenységet is.
Foglalkozás időtartama: 4x 30-40 perc (igény szerint változhat).
A megjelölt foglalkozások külön-külön is kérhetők (600 Ft/fő, bérlettel 400Ft/fő).
Jelentkezni Szilágyi Kata múzeumpedagógus 0670/541-3440-es telefonszámán lehet.
A foglalkozások jellegét és menetét előzetes egyeztetés alapján a pedagógus kérése alapján alakítjuk ki.