hirek-feltaras-m43

Kezdődhet a feltárás

M43-as autópálya régészeti feltárás - Móra Ferenc MúzeumRendkívüli közgyűlést tartott a Csongrád Megyei Önkormányzat július 10-én. Az ülés összehívására azért volt szükség, hogy a közgyűlés jóváhagyja a Móra Ferenc Múzeumnak az M43-as autópálya régészeti feltárására vonatkozó 800 milliós szerződését. A szerződés jóváhagyásával elhárult az utolsó akadály az elől, hogy megkezdődhessen a területen a régészeti munka.
A követő napon, pénteken egy “szimbolikus kapavágással” Magyar Anna, a Csongrád Megyei Közgyűlés elnöke és dr. Zombori István, a Móra Ferenc Múzeum igazgatója jelképesen birtokba vette a jövendőbeli autópálya nyomvonalán a régészeti feltárás terepét.

A sajtóeseményen a megyei múzeumigazgató bemutatta az aláírt szerződést, melynek köszönhetően több hónapos tárgyalássorozat után megkezdődhet az M43-as autópálya-építés régészeti feltárása.