idoszakikiallitas-konyvszobrok-sikplasztikak
Zongorából komponált könyvek a Kass Galériában
Egyedülálló könyvszobrokat állítanak ki a Móra Ferenc Múzeum képzőművészeti kiállítóhelyén, a Kass Galériában. Barabás Márton régi, kiselejtezett tárgyakból készíti műalkotásait. A tárlatot január 29-én, pénteken Kass János grafikusművész nyitotta meg.
Barabás Márton, a Magyar Képzőművészeti Főiskola egykori hallgatója festményeket, szobrokat, installációkat és könyv-objekteket készít. A család bővelkedett tehetséges képzőművészekben – nagyapja tájképfestő volt, s bár Márton nem közvetlen leszármazottja Barabás Miklósnak a világhírű festőművésznek, hozzá is rokoni szálak fűzik.
Barabás könyvszobrait főként tönkrement zongorák belső alkatrészeiből, kalapácsaiból készíti. E tárgyakat építi be a kiselejtezett kiadványokba, például 15 éve kidobott pénzügyi közlönyökbe, jogi értesítőkbe. Sajátos hangulatú alkotásaiban a táncoktól kezdve az együttlét, a hiány és vendégség jelenik meg.
Néhány éve kezdte el a kottafüzetek továbbformálását, melyben zenei antikvárius barátja működött közre. A füzeteket kötetté formálta, amikbe zongorabillentyűket, kollázs-elemeket épített, így soha nem volt „kottakönyvek” jöttek létre. A kiállítás április 18-ig tekinthető meg a Kass Galériában.