Szegedi vonatkozású numizmatikai emlékek alkotásainak megvásárlása

Szegedi vonatkozású numizmatikai emlékek (többek között Csúcs Ferenc, id. Szabó Géza, Füsti Molnár Béla) alkotásainak megvásárlása
című NKA 3509. altéma számú pályázathoz

A pályázat kiírásának megfelelően leadott dokumentációk illetve a kért értékcsökkentés szerint a készített fényképes listával egyeztetve kifogástalan állapotban, hiánytalanul átvettem a műtárgyakat. Az éremanyagot a Móra Ferenc Múzeum Éremtárának gyarapodási naplójában 134., 135., 137. és 138. számmal a nyilvántartási szabályzatnak megfelelően nyilvántartásba vettem. Az érmek ellenértékét a Móra Ferenc Múzeum minden esetben hiánytalanul kifizette az eladóknak.

Az éremanyag a nyilvántartásba vételt követően az Éremtár zárt éremszekrényeiben szakszerű körülmények között került elhelyezésre. Rendezése, közlésre, illetve kiállításra való előkészítése folyamatosan zajlik.

A pályázati támogatással vásárolt numizmatikai emlékek fotói megtekinthetőek a linkre kattintva: numizmatikai emlekek

NKA_logo_2012-01