Kulturális kommunikációs konferencia zajlott a Móra-múzeumban

A kulturális kommunikáció aktualitásairól, trendjeiről tartottunk konferenciát a Móra Ferenc Múzeumban a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával. Újságírók és múzeumi szakemberek beszéltek a kommunikációs lehetőségekről, szakmai elvárásokról október 5-én, hétfőn a Kultúrpalotában.

„Trendek, irányok a múzeumi kommunikációban” címmel rendezett konferenciát a Móra Ferenc Múzeum. A rendezvényen budapesti és vidéki múzeumok kommunikációval, közönségkapcsolatokkal foglalkozó munkatársai tartottak izgalmas előadásokat, valamint budapesti és vidéki napilapok, folyóiratok újságírói beszéltek a közgyűjtemények sajtóbeli megjelenési lehetőségeiről.

A konferencián többek között szó esett a Szépművészeti Múzeum kommunikációs érdekességekről, a szegedi fáraó-kiállítás tanulságairól, a Semmelweis Orvostörténeti Múzeum kommunikációs munkájáról, valamint a kecskeméti első világháborús tárlat tapasztalatairól. A rendezvényen előadást tartottak neves, kultúrával foglalkozó budapesti és szegedi újságírók, valamint bemutatkozott a MúzeumCafé című, egyetlen hazai nyomtatott múzeumi szaklap, mely néhány évvel ezelőtt Európa harmadik legszebb magazinja lett egy rangos dizájn-versenyen.

Előadóink voltak:

Hamvay Péter (Magyar Narancs)
Csordás Lajos (Népszabadság)
R. Tóth Gábor (újságíró)
Martos Gábor (MúzeumCafé)
Berényi Marianna (Semmelweis Orvostörténeti Múzeum)
Lévay Zoltán (Szépművészeti Múzeum)
Varga Benedek (Semmelweis Orvostörténeti Múzeum)
Medgyesi Konstantin – Hegedűs Anita (Móra Ferenc Múzeum)
dr. Végh Katalin – Szabóné Bognár Anikó (Katona József Múzeum)
Szatmári Csilla (Móra Ferenc Múzeum)
Kriston Vízi József (Katona József Múzeum)

Köszönjük minden résztvevő jelenlétét!

Néhány fotó az eseményről:

IMG_5037 IMG_5053

IMG_5041 IMG_5043

IMG_5046 IMG_5034

IMG_5044 IMG_5036

A konferencia a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósult meg.

NKA_logo_2012